Zašto i kada nam je potrebno sušenje?

Isušivači vlage/Odvlaživači zraka nam potrebni nakon poplave ili puknuća cijevi, nakon građevinskih radova, zbog prodora vode u objekt i drugih problema s vlagom.

Tijekom inspekcije oštećenja izazvanog vodom, tehničari prvo određuju veličinu i zasićenost pogođenog područja, a zatim započinju proces čišćenja. Nakon uklanjanja viška vode, naš tim će započeti proces sušenja ugradnjom ventilatora i odvlaživača zraka na zahvaćena područja.

INDUSTRIJSKI ISUŠIVAČ VLAGE TTK 170 ECO

Praktično rješenje s dobrim i jeftinim zahtjevima za sušenje zgrada.
Zahvaljujući profesionalnoj automatici s vrućim plinom, Najbolji odvlaživač zraka TTK 170 ECO postiže visoku vrijednost odvlaživanja čak i pri niskim temperaturama u negrijanim prostorijama ili na hladnim gradilištima.

Još nije kasno pozvati stručnjaka.Kontaktirajte nas

Pošljite upit ili nas pozovite.
Kontakt

Isušivač vlage su izvrsni u uklanjanju apsorbirane vlage iz poroznih materijala kao što su suhozid, drvo i tepih, između ostalog. Osim toga, isušivači sprječavaju oticanje i kovrčanje. Odvlaživači zraka imaju različite mogućnosti. Stoga ne postoji standardno vrijeme za izvršenje zadatka. Koliko je vremena potrebno da se oštećenje od vode osuši uvelike ovisi o postavkama odvlaživača, vrsti odvlaživača, veličini radnog područja i količini vode. Odvlaživači se dalje mogu podijeliti u dvije vrste:

Prijenosni industrijski isušivač vlage može trajati nekoliko tjedana, ovisno o količini vode. Teškom industrijskom ovlaživaču trebat će 2 do 3 dana za malu poplavu (do 800 litara). Međutim, nije jednostavno odrediti točan vremenski okvir u kojem će odvlaživač ispustiti vodu iz prostorije. Na ukupno vrijeme utječe nekoliko čimbenika:
Vrsta odvlaživača: Svaki model odvlaživača ima drugačiji kapacitet. Neki su jači od drugih. Korištenje snažnih odvlaživača skraćuje vrijeme sušenja prostora u usporedbi s kućnim odvlaživačima
Veličina spremnika: Koja je veličina spremnika i koliko ga često praznite. Ako koristite model s manjim spremnikom, pustite ga da se najprije potpuno napuni. Štopericom izmjerite koliko je vremena trebalo. Odvlaživači se isključuju kada je spremnik pun. Sada znate koliko je vremena potrebno prije nego što trebate isprazniti spremnik.
Postavke odvlaživača: Postavke odvlaživača mogu utjecati na to koliko je vremena potrebno za uklanjanje vode. Pogledajte priručnik kako biste pronašli najbolju postavku za svoju situaciju.
Količina vode: Količina vode i vrsta prouzročene štete odlučujući su faktori u tome koliko je vremena potrebno da se prostorija osuši. Više vode i/ili više štete znači više vremena.

Općenito, većina malih kućnih odvlaživača može prikupiti 3 do 6 galona (10 do 20 litara) vode dnevno. Veći prijenosni profesionalni odvlaživači mogu skupiti do 30 galona dnevno (100 litara). Komercijalni odvlaživač zraka velikog kapaciteta može prikupiti do 400 galona vode dnevno (do 1500 litara), ali to su ogromni strojevi koji nisu prijenosni. Određeni čimbenici utječu na količinu vode koju odvlaživač može skupiti u bilo kojem trenutku. Dolje su navedeni primjeri:
Uvjeti okoline: Što je viša temperatura, to će odvlaživač bolje raditi. Ako je moguće, pokušajte povećati sobnu temperaturu. Vrsta odvlaživača: Svaki model odvlaživača ima drugačiji kapacitet. Neki su jači od drugih. Korištenje snažnih odvlaživača skraćuje vrijeme sušenja prostora u usporedbi s kućnim odvlaživačima
Kapacitet odvlaživača: Ovo se odnosi i na količinu vode koju stroj može ukloniti po satu i na kapacitet spremnika za vodu. Veći volumen spremnika za vodu olakšava uklanjanje veće količine vode dnevno.
Vrsta odvlaživača: Vrsta odvlaživača koju koristite također utječe na količinu vode koju možete sakupiti po danu.

Odvlaživači uklanjaju vlagu iz unutarnjeg zraka. Oni pumpaju topli zrak u svoje hladne spirale putem ventilatora, a kako se vlaga skuplja i kondenzira, ventilator otpuhuje novoosušeni zrak van i natrag u prostoriju. Većina ljudi misli da ventilatori suše zrak dok odvlaživači samo uklanjaju višak vode iz zraka, ali ventilatori podržavaju odvlaživače u brzom isušivanju zahvaćenog područja. Dok ventilatori i odvlaživači obično rade zajedno, odvlaživači igraju važnu ulogu u povećanju učinkovitosti sušenja i sprječavanju sekundarnih oštećenja. Čak i ako ventilatori rade danima, bez suradnje odvlaživača, zahvaćenom će području trebati znatno više vremena da se osuši i uzrokovati sekundarno oštećenje. Obično se više ventilatora postavlja unutar zahvaćenog zraka kako bi se stvorio konstantan protok zraka preko zidova, tepiha, podova itd. Ovaj stalni protok zraka uzrokuje brže isparavanje vlage i prisiljava odvlaživače da uklone maksimalan broj litara vode dnevno.