Člankilaminat ali vinil talne obloge

Ko iščete vzdržljive, ekonomične ali privlačne talne obloge, ki jih je enostavno namestiti sami, se pogosto odločite med dvema najboljšima tekmecema: vinilnimi in laminatnimi tlemi. Enako jih je enostavno namestiti, stanejo približno enako in oba sta privlačna. Neizkušenemu očesu se zdi, da je edina razlika ime.

Torej, ali obstaja kakšna razlika? ja Čeprav sta si vinil in laminat na videz podobna, obstaja več ključnih razlik, kot so odpornost na vlago, vzdržljivost in vzdrževanje, ki bodo drastično vplivale na vašo odločitev. Preberite, če želite izvedeti razlike med laminatom in vinilnimi tlemi ter nekaj prednosti in slabosti, ki vam bodo pomagale pri izbiri med priljubljenimi možnostmi talnih oblog.
Ključna razlika med vinilnimi in laminatnimi tlemi je material, iz katerega so izdelani. Laminatni parket je sestavljen iz več plasti, ki so laminirane skupaj, vključno z jedrom iz lesnih vlaknenih plošč. Vinilne talne obloge, čeprav so na voljo tudi v več slojih, so omejene na sintetične materiale.
Vinilne talne obloge so 100-odstotni sintetični material. Pri standardnem vinilu in vinilnih ploščicah je osnovni sloj običajno steklena vlakna, prevlečena s PVC-jem in mehčalom. Nastali list je natisnjen in vtisnjen s površinsko plastjo za tisk. Čez to se nanese več obrabnih plasti, skupaj s plastjo poliuretana brez voska.

Vse vinilne talne obloge nimajo vgrajene podlage, čeprav jo najdemo na vse večjem številu vinilnih talnih oblog. Pri talnih oblogah Ars Domus,osrednji sloj je debelejši, večplastni PVC. Luksuzne vinilne talne obloge so na voljo v deskah ali ploščicah, ki se med seboj povezujejo in tvorijo lebdeča tla. Celotna debelina vinilnih talnih oblog je od 1,5 mm za vinilne plošče do 5 mm za luksuzne vinilne plošče.
Laminat, ki je omejen na deske, je po videzu in načinu polaganja podoben LVP. Bistvena razlika je v tem, da je njegovo jedro izdelano iz lesnih stranskih produktov, povezanih s smolo. Zgornja površina je trda, prozorna plastična obrabna plast, ki pokriva natisnjeno oblikovno plast. Skupna debelina laminatnih talnih desk je od 6 mm do 12 mm.

Tako kot pri ploščatem vinilu je možna tudi vgrajena podloga. Vgrajena podloga je vedno bolj priljubljena, saj se domači mojstri odločijo, da želijo odpraviti korak razvitja ločenih podlog.

Videz

Laminat je najboljša možnost talne obloge za videz. Tako laminat kot vinilna tla so na splošno primerljivi po videzu, vendar več možnosti laminata natančno posnemajo ročno strgan trdi les, kamen, keramiko in druge materiale. Preverite našo ponudbo laminat in vinil.

Montaža

Kot dobro znano podjetje v panogi, ki ponuja storitve polaganja in brušenja lesenih podov, toplo priporočamo, da se odločite za našo celovito storitev dobave in polaganja laminatnih podov.

Profesionalna storitev polaganja laminata
Obstaja več kot le nekaj dobrih razlogov, zakaj bi morali izbrati profesionalne polagalce laminatov. Če se pripravljate na polaganje novih talnih oblog v vaši hiši, se vedno odločite za kvalificirane izvajalce z veliko izkušnjami, da boste lahko končali z gladko in stabilno konstrukcijo. Laminat, tako kot vsaka druga talna obloga, ima svoje zahteve glede podlage, okoliških notranjih elementov (lestvice, vrata, podboji itd.). Strokovni izvajalec se bo pripravljen soočiti z vsemi temi potrebnimi podrobnostmi, zaključna dela in celotni rezultati pa bodo učinkovitejši in dolgotrajnejši.

Storitev polaganja laminata

Vsaka naša ekipa za parket je opremljena z vsem orodjem, ki bo potrebno za delo, in z veseljem vam bodo svetovali in vam ponudili možnosti, ko gre za obrobe, obrobe in pragove vrat, da ustreza vašim željam.

Naši monterji laminata bodo po opravljenih delih pobrali vse odpadke, počistili in pustili, da se čudite izjemnemu videzu vaših novih tal.